2. El Syntec CNC Kontrol Ünitesi

2. El Syntec CNC Kontrol Ünitesi +90 533 456 20 64 / +90 532 280 78 32

CNC Kontrol Ünitesi Ne İşe Yarar?

CNC; Türkçe açılımı “Bilgisayar Destekli Nümerik Kontrol” olarak geçen kontrol üniteleri, CNC işleme merkezlerinin beynidir. Bu aygıt aracılığıyla bağlanılan CNC donanımlarının giriş/çıkış sistemleri komutlar ile kontrol edilebilir. Bu sistemler arasında motoru döndürmek, motoru durdurmak, ısıtıcıyı açıp kapatmak gibi komutlar yer almaktadır. CNC kontrol üniteleri bu özelliğinin dışında servo, step ya da encoder özellikteki elektrik motorlarının hareket kontrolünü de ele alabilmektedir. Kontrol ünitesine bağlı bulunan giriş cihazlarından uygun komutların verilmesi ile bu motorlar hareket kontrolünü devralırlar.

Yani CNC kontrol üniteleri kısaca CNC tezgahlarının hareketlerini ve çalışma biçimini kontrol altına almayı sağlayan kontrol sistemleridir. CNC tezgahların kontrolüne yönelik CNC kontrol sistemi üretimi yapan birçok marka bulunmaktadır. Bunlardan biri de Syntec CNC Kontrol Üniteleridir.

CNC Kontrol Ünitelerinin, farklı sektörlerde kullanıldığından ve her işletmenin üretim ihtiyacı farklı olduğundan dolayı talebe yönelik farklı çeşitleri bulunmaktadır.

CNC Kontrol Paneli Çeşitleri

CNC Kontrol Ünitelerinin çeşitli üretim sahalarında duyulan farklı ihtiyaca ve entegre edileceği makinanın özelliklerine göre farklı türevleri bulunmaktadır. Bunlar: 2 eksen CNC kontrol ünitesi, 3 eksen CNC kontrol ünitesi, 4 eksen CNC kontrol ünitesi ve 5 eksen CNC kontrol ünitesidir. Bahsi geçen her kontrol ünitesi çeşitlerine yönelik örnek ürünleri ve özelliklerini sayfamızda bulabilirsiniz.

CNC Kontrol Paneli Nasıl Kullanılır?

CNC makine sistemlerini çalıştırmak için yüklü olan simülasyon veya üretim programlarını kullanabiliyor olmak gerekmektedir. CNC makinelerinin G kodları ile çalışırlar.  Kontrol ünitesinden yönetilen bu kodlar ile hangi hareketin, hangi sırada ve hızda yapılacağı servo eksenlere iletilir. Bu kodlar NC dosyası olarak kaydedilirler ve CNC tezgahlarına harici bellek yardımıyla aktarılırlar. Her parça için üretim süresi de program detayına göre değişmektedir.

2. El Syntec CNC Kontrol Ünitesi

Tempo CNC olarak, geliştirdiğimiz bu bakım ve onarım prosesleri ile 2. El Syntec CNC Kontrol Ünitelerini sizlere çok daha uygun fiyata 2. El CNC satış imkanları sunarak sanayimize ciddi faydalar sağlamak en büyük amaçlarımızdandır.

Tempo CNC, farklı sektörlerde gerçekleştirdiği anahtar teslimi proje ve teknoloji çözümlerini sadece bir makine satıcısı olarak değil, çözüm ortağı olarak da sizlere hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Firmamız; Otomotiv, Medikal, Takım İmalatı, Otomasyon, Savunma, Havacılık…vb. konularda sizlere fiyat performans konusunda en başarılı çözümleri getirmekte ve imalat sektöründeki rekabet ortamında sizleri bir adım öne taşıyabilmeyi hedeflemektedir.

CNC işleme merkezlerinin yüksek hassasiyet ile çalıştığının bilincinde olan ve CNC makineleri ve yedek parçalarını sizler için temin eden Tempo CNC; bakım, onarım ve test işlemlerini de yaptığı CNC makineleri ve CNC makine yedek parçalarını satışa sunmaktadır.

Siz de Tempo CNC farkı ile kaliteli 2. EL Syntec CNC Kontrol Paneline uygun fiyata sorunsuz olarak sahip olabilirsiniz.