2. El Supertec CNC Torna

2. El Supertec CNC Torna +90 533 456 20 64 / +90 532 280 78 32

CNC İşleme Nedir?

CNC, insan gücü gerektiren işleri kolaylaştırıp üretimi seri hale getirmek için tasarlanmış makinelerdir. CNC (Computer Numeric Control) “Bilgisayar Destekli Nümerik Kontrol” olarak isimlendirilir. CNC tezgahlar sayısal komutlarla ve bilgisayar yardımıyla kontrol edilirler. Bu sayede parçaların; belirlenen ölçü, ilerleme ve devir ile kısa sürede seri olarak üretimi yapılabilmektedir.

CNC tezgahlar, Nümerik Kontrol (NC) sistemine bilgisayar desteği eklenmesi ile oluşturulan makinelerdir. CNC takım tezgahlarının tasarım ve konstrüksiyonları NC tezgahları ile aynıdır. Ancak NC takım tezgahlarında yapılmaları mümkün ve ekonomik olmayan birçok özellikler CNC tezgahlara eklenmiştir.

CNC Tezgahlar; havacılık, savunma, otomotiv, tüketim malları, mobilya, yedek parça, talaşlı imalat, kaynakçılık, maket kalıp işleri,… gibi üretim yapan her sektör için ihtiyaçları karşılayan mükemmel bir teknolojidir. Türk sanayi ve üretiminin de en önemli halkalarından biridir. CNC, yüksek maliyetleri ve ithal edilmeleri sebebiyle milli ekonomimizi oldukça etkileyen bir pazardır.

Tempo CNC olarak, kullanılmış CNC takım tezgahlarının bakım ve revizyonunu yaparak yeniden sektöre kazandırmak ve milli ekonomimize katkı sağlamak birinci önceliğimizdir.

Tempo CNC, farklı sektörlerde gerçekleştirdiği anahtar teslimi proje ve teknoloji çözümlerini sadece bir makine satıcısı olarak değil, aynı zamanda çözüm ortağı olarak da sizlere hizmet vermeyi amaçlamaktadır. Tempo CNC, Otomotiv, Savunma ve Havacılık, Medikal, Takım İmalatı ve Otomasyon konularında sizlere fiyat performans konusunda en başarılı çözümleri getirmekte, imalat sektöründeki rekabet ortamında sizleri bir adım öne taşıyabilmeyi hedeflemektedir.

CNC Tezgah Çeşitleri

CNC ile çalışabilen ve sıklıkla kullanılan takım tezgahları:

Torna Tezgahı

Freze Tezgahı

Taşlama Tezgahı

Delik Büyütme Tezgahı

Matkap Tezgahı

CNC Tezgah Özellikleri

  • CNC makineler yüklenen programları hafızada saklayabilir ve tekrar kullanabilirler. Enerjileri kesilse bile yüklenen veriler kaybolmaz. Programlar üzerinde istenildiği zaman değişiklik yapılabilir.
  • Ana programa ek olarak gerekli yerlerde çağrılabilen alt programlar eklenebilir.
  • Kesici kırılırsa farklı çaptaki başka bir kesici ile programa kalınan yerden devam edilebilir.
  • Elde edilen yüzey kalitesi ve hassasiyet, konvansiyel tezgahlar ile kıyaslanmayacak derecede iyidir.
  • Birçok bilgisayar sistemleriyle iletişim kurabilme özelliğine sahiptir.
  • Üretim öncesi, görüntü ünitesi aracılığı ile parçaların grafiksel olarak ön izlemesi yapılabilir.
  • CNC yardımıyla kesici aletler otomatik değiştirilebilir.
  • Kesici telafisi özelliği ile belirli ölçü düzenlemeleri programın işletimi sırasında makine tarafından yapılabilir.

CNC Makineler Nasıl Kullanılır?

CNC makine sistemlerini çalıştırmak için simülasyon veya üretim programlarını kullanmak gerekmektedir. CNC makinelerinin G kodları ile çalışırlar.  Kontrol ünitesinden yönetilen bu kodlar ile hangi hareketin, hangi sırada ve hızda yapılacağı servo eksenlere iletilir. Bu kodlar NC dosyası olarak kaydedilirler ve CNC tezgahlarına harici bellek yardımıyla aktarılırlar. Her parça için üretim süresi de program detayına göre değişmektedir.

2. El Supertec CNC Torna Tezgahı

Tempo CNC, Türkiye’nin her yerinde kapanan fabrika, çalışma hataları olan veya 2. el satmak isteyen firmalardan aldığı 2. el Supertec CNC işleme merkezlerinin gerekli onarım, bakım ve test işlemlerine tabi tutup sizlere sunmaktadır.

Tempo CNC olarak, geliştirdiğimiz bu bakım ve onarım prosesleri ile 2. El Supertec CNC İşleme Makinelerini sizlere çok daha uygun fiyata 2. El CNC satış imkanları sunarak sanayimize ciddi faydalar sağlamak en büyük amaçlarımızdandır.

Supertec CNC Yedek Parça

Tempo CNC olarak, firmamız için en önemli unsurlardan biri müşterilerimizin güvenini kazanmak ve memnuniyetlerini sağlamaktır. Bu sebeple bakım ve revizyon çalışmalarımızı tecrübeli teknik personel, teknolojik ve hassas ekipmanlar, orijinal ve kaliteli yedek parça kullanarak yapıyoruz. İşimizi seviyor ve üretim sektörü için önemini biliyoruz. Ayrıca sektörün ihtiyaç duyduğu yedek parça ihtiyacını da karşılamaya çalışıyoruz. Müşterilerimiz ile her uygulamada mümkün olan en iyi çözümü geliştirmek için özveri ve tutku ile çalışıyoruz. Öncelikli hedefimiz her zaman ekonomik, verimli, performans ve kalite özelliklerini en iyi şekilde tasarlamaya odaklanarak müşterilerimizin memnuniyetini kazanmaktır.

Siz de Tempo CNC farkı ile kaliteli Supertec CNC İşleme makinelerine 2. el olarak sorunsuz şekilde sahip olabilirsiniz.