2. El Victor CNC Torna

2. El Victor CNC Torna +90 533 456 20 64 / +90 532 280 78 32

2. El Victor CNC Torna

Tempo CNC, Türkiye’nin her noktasından kapanan fabrika, çalışma hataları olan ya da 2. el satmak isteyen firmalardan aldığı 2. el Victor CNC işleme merkezlerinin gerekli onarım, bakım ve test işlemlerine tabi tutup sizlere sunmaktadır.

Tempo CNC olarak, geliştirdiğimiz bu bakım ve onarım prosesleri ile 2. El Victor CNC İşleme Makinelerini sizlere çok daha uygun fiyata 2. El CNC satış imkanları sunarak sanayimize ciddi faydalar sağlamak en büyük amaçlarımızdandır.

CNC İşleme Makinesi, yüksek hassasiyet ve yüksek yüzey kalitesi ile çeşitli işleme operasyonlarını yapabilen gelişmiş bir üretim makinesidir. Bir CNC işleme merkezi; delme, frezeleme ve torna işlemlerini gerçekleştirebilir.

CNC işleme merkezlerinin yüksek hassasiyet ile çalıştığının bilincinde olan ve CNC makineleri ve yedek parçalarını sizler için temin eden Tempo CNC; bakım, onarım ve test işlemlerini de yaptığı CNC makineleri ve CNC makine yedek parçalarını satışa sunmaktadır.

CNC işleme merkezi bir konfigürasyona göre şu şekilde sınıflandırılabilir:

CNC Yatay İşleme: İşleme merkezi yatay bir mile sahip CNC işleme merkezidir. Takım, makinenin iş miline monte edilir. Birden fazla takımı saklayabilen ve 16 ila 100 takım kapasitesini tutabilen, değiştirilebilir bir sistemden oluşur.

CNC Dikey İşleme: Bu özellikteki makinelerde, ek bir kurulumda birden fazla iş yapılabilir. Çoğu dikey işleme merkezinin üç ekseni vardır. Bazılarının bir veya iki eksende döndürülebilen bir iş mili kafası işlevi vardır. Gravür yüzeyini işlemek için dikey işleme merkezi, kalıp ve kalıp işleme endüstrisi için en uygun olanıdır.

CNC Evrensel (Universal) İşleme: Bu işleme merkezine sahip olan CNC makineler, yatay bir işleme merkezine benzer fakat iş mili; bilgisayar kontrolünde yatay bir konumdan dikey bir konuma sürekli olarak geçiş yapabilir. Bu makineler, iş parçasının üst yüzeyinin yatay bir işleme merkezine monte edilmesini sağlayan beş veya daha fazla eksenden oluşur, sonuç olarak iş parçası her açıdan tek bir ünitede işlenebilir.

CNC Tezgah Çeşitleri

CNC ile çalışabilen yaygın takım tezgahları:

Torna ( Tornalama ) Tezgahı

Freze ( Frezeleme ) Tezgahı

Taşlama Tezgahı

Delik Büyütme Tezgahı

Matkap Tezgahı

CNC Tezgah Nasıl Kullanılır?

CNC makine sistemlerini çalıştırmak için simülasyon veya üretim programlarını kullanmak gerekmektedir. CNC makinelerinin G kodları ile çalışırlar.  Kontrol ünitesinden yönetilen bu kodlar ile hangi hareketin, hangi sırada ve hızda yapılacağı servo eksenlere iletilir. Bu kodlar NC dosyası olarak kaydedilirler ve CNC tezgahlarına harici bellek yardımıyla aktarılırlar. Her parça için üretim süresi de program detayına göre değişmektedir.

Victor CNC Yedek Parça

CNC Yedek Parça, CNC makinesinde devamlı olarak bakımı ve yenilenmesi gereken yedek parçalardır. CNC Makinesi hassasiyetle, yüksek hız ve güçlü seri üretimi mümkün kılar. Metal, odun, cam, plastik, köpük, kompozit gibi farklı çeşitlikte materyalleri boş bir blok halinden, bıçaklar ile kesme, delme ve biçme yoluyla üretmek istediğiniz parçayı seri olarak çıkarmanızı sağlar.

CNC makineler çeşitli yedek parçalardan oluşur. Aktif kullanılan yedek parçalar zamanla aşınmaya başlar, makinenin performansında düşmelere ve üretimin yavaşlamasına neden olur. Bu parçaların belli aralıklarla yedekleriyle değiştirilmesi gerekmektedir.

Tempo CNC, temin ettiği CNC tezgahların bakım ve revizyonunun yanı sıra CNC tezgahları için ihtiyaç duyulan CNC yedek parçaların satışını da yapmaktadır. Sizler için bu yedek parçaları hızlı ve ucuz olarak temin etmekte ve çözüm ortağınız olmaktayız.

Tempo CNC olarak, firmamız için en önemli unsurlardan biri müşterilerimizin güvenini kazanmak ve memnuniyetlerini sağlamaktır. Bu sebeple bakım ve revizyon çalışmalarımızı tecrübeli teknik personel, teknolojik ve hassas ekipmanlar, orijinal ve kaliteli yedek parça kullanarak yapıyoruz. İşimizi seviyor ve üretim sektörü için önemini biliyoruz.

Siz de Tempo CNC farkı ile kaliteli Victor CNC işleme makinelerine 2. el ve sorunsuz olarak sahip olabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir