2. El Brother CNC İşleme Merkezi

2. El Brother CNC İşleme Merkezi +90 533 456 20 64 / +90 532 280 78 32

2. El Brother CNC İşleme Merkezi

Tempo CNC, Türkiye’nin her noktasından kapanan fabrika, çalışma hataları olan ya da 2. el satmak isteyen firmalardan aldığı 2. el Marka CNC işleme merkezlerinin gerekli onarım, bakım ve test işlemlerine tabi tutup sizlere sunmaktadır.

Tempo CNC olarak, geliştirdiğimiz bu bakım ve onarım prosesleri ile 2. El Brother CNC İşleme Makinelerini sizlere çok daha uygun fiyata 2. El CNC satış imkanları sunarak sanayimize ciddi faydalar sağlamak en büyük amaçlarımızdandır.

CNC işleme merkezi, yüksek hassasiyet ve yüksek yüzey kalitesi ile çeşitli işleme operasyonlarını yapabilen gelişmiş bir üretim makinesidir. Bir CNC işleme merkezi; delme, frezeleme ve torna işlemlerini gerçekleştirebilir.

CNC işleme merkezlerinin yüksek hassasiyet ile çalıştığının bilincinde olan ve CNC makineleri ve yedek parçalarını sizler için temin eden Tempo CNC; bakım, onarım ve test işlemlerini de yaptığı CNC makineleri ve CNC makine yedek parçalarını satışa sunmaktadır.

Brother CNC işleme merkezi bir konfigürasyona göre şu şekilde sınıflandırılabilir:

Yatay CNC İşleme Merkezi: İşleme merkezi yatay bir mile sahip CNC işleme merkezidir. Takım, makinenin iş miline monte edilir. Birden fazla takımı saklayabilen ve 16 ila 100 takım kapasitesini tutabilen, değiştirilebilir bir sistemden oluşur.

Dikey CNC İşleme Merkezi: Bu özellikteki makinelerde, ek bir kurulumda birden fazla iş yapılabilir. Çoğu dikey işleme merkezinin üç ekseni vardır. Bazılarının bir veya iki eksende döndürülebilen bir iş mili kafası işlevi vardır. Gravür yüzeyini işlemek için dikey işleme merkezi, kalıp ve kalıp işleme endüstrisi için en uygun olanıdır.

Evrensel CNC İşleme Merkezi: Bu işleme merkezine sahip olan CNC tezgahları, yatay bir işleme merkezine benzer fakat iş mili; bilgisayar kontrolünde yatay bir konumdan dikey bir konuma sürekli olarak geçiş yapabilir. Bu makineler, iş parçasının üst yüzeyinin yatay bir işleme merkezine monte edilmesini sağlayan beş veya daha fazla eksenden oluşur, sonuç olarak iş parçası her açıdan tek bir ünitede işlenebilir.

CNC Tezgah Çeşitleri

CNC ile çalışabilen yaygın takım tezgahları:

  1. Torna Tezgahı
  2. Freze Tezgahı
  3. Taşlama Tezgahı
  4. Delik Büyütme Tezgahı
  5. Matkap Tezgahı

CNC Nasıl Kullanılır?

CNC makine sistemlerini çalıştırmak için simülasyon veya üretim programlarını kullanmak gerekmektedir. CNC makinelerinin G kodları ile çalışırlar.  Kontrol ünitesinden yönetilen bu kodlar ile hangi hareketin, hangi sırada ve hızda yapılacağı servo eksenlere iletilir. Bu kodlar NC dosyası olarak kaydedilirler ve CNC tezgahlarına harici bellek yardımıyla aktarılırlar. Her parça için üretim süresi de program detayına göre değişmektedir.

Brother CNC Yedek Parça

CNC Yedek Parça, CNC makinesinde devamlı olarak bakımı ve yenilenmesi gereken yedek parçalardır. CNC Makinesi hassasiyetle, yüksek hız ve güçlü seri üretimi mümkün kılar. Metal, odun, cam, plastik, köpük, kompozit gibi farklı çeşitlikte materyalleri boş bir blok halinden, bıçaklar ile kesme, delme ve biçme yoluyla üretmek istediğiniz parçayı seri olarak çıkarmanızı sağlar.

CNC makineler çeşitli yedek parçalardan oluşur. Aktif kullanılan yedek parçalar zamanla aşınmaya başlar, makinenin performansında düşmelere ve üretimin yavaşlamasına neden olur. Bu yedek parçaları Tempo CNC, sizler için hızlı ve ucuz olarak temin edip çözüm ortağınız olmaktadır.

Tempo CNC olarak, firmamız için en önemli unsurlardan biri müşterilerimizin güvenini kazanmak ve memnuniyetlerini sağlamaktır. Bu sebeple bakım ve revizyon çalışmalarımızı tecrübeli teknik personel, teknolojik ve hassas ekipmanlar, orijinal ve kaliteli yedek parça kullanarak yapıyoruz. İşimizi seviyor ve üretim sektörü için önemini biliyoruz.

Kaliteli CNC Yedek Parçaları, makinelerinizin kullanım ömrünü uzatır, üretim kapasitesini arttırır ve ihtiyaç duyduğunuz hassasiyetle işlemlerinizi yerine getirmenizi sağlar.